HOLDİNG

Tekfen Holding "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" Ödülünü Üçüncü Kez Aldı!

Ara 07, 2020

Yönetim Kurulu’nda, üçü bağımsız olmak üzere dört kadın üye bulunduran Tekfen Holding, Türkiye Kadın Direktörler Konferansı kapsamında verilen Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Ödülü’nü, 2018 ve 2019 yıllarının ardından 2020’de de aldı.

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Türkiye Kadın Direktörler Konferansı'nın 8'incisi, 19 Kasım’da dijital platformda gerçekleştirildi. Tekfen Holding, "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Endeksi"nde BIST 100 endeksine kayıtlı profesyonel kadın üyesi olan şirketler arasında en yüksek puanı alan ilk üç şirketten biri olarak "2020 Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Konferansta konuşan Tekfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Osman Birgili, “Yönetim kurulumuzda her fırsatta bilgi ve tecrübeleriyle kurumumuza çok değerli katkıları bulunan kadın üyelerimize teşekkürü borç bilirim. Mavi yakanın çoğunlukta olduğu uluslararası müteahhitlik ve sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren bir Holding olarak, kayda değer sayıda kadın istihdam ediyoruz. Zorlu şantiyelerde, fabrika ve Ar-Ge laboratuvarlarımızda emek veren yüzlerce müthiş kadın mühendisimiz bulunuyor. ‘Kadın’ konusunda öncü, buluşturucu ve birleştirici olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Tekfen Holding Yönetim Kurulu’nda 11 üye bulunurken; Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak Cansevil Akçağlılar, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak ise Neriman Ülsever, Gülsüm Azeri ve Cansen Başaran Symes görev yapıyorlar.

Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu Endeksi'nde en yüksek üç puanı alan şirketler ise sırasıyla; Aksa Akrilik Kimya, Koç Holding ve Tekfen Holding.