HOLDİNG

Tekfen Holding, 26. İstanbul Tiyatro Festivali’ni Açıyor!

Eki 20, 2022

Tekfen Holding, İstanbul Tiyatro Festivali’nde bir yerli topluluğun oyununu destekleme geleneğini bu yıl da Molière’in 400. doğum yıldönümüne özel olarak hazırlanan ve aynı zamanda festivalin açılış oyunu da olan “Kibarlık Budalası Remix” ile sürdürüyor. Bol ödüllü yönetmen ikilisi M.Caner Alper ve Mehmet Binay tarafından sahneye taşınacak olan oyun, modern ve interaktif yapısıyla seyirciyi geleneksel seyir kurallarının dışına çıkaracak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu sene 26’ncısı düzenlenen ve Tekfen Holding’in de “Yüksek Katkıda Bulunan Gösteri Sponsoru” olarak desteklediği İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Ekim-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

Bu yıl Işıl Kasapoğlu küratörlüğünde gerçekleştirilecek olan festival, Türkiye’den ve yurtdışından, merakla beklenen yepyeni oyunlardan, yenilikçi ve ufuk açıcı performanslara, toplam 24 tiyatro, performans ve dans gösterisini bir araya getirecek.

6 Eylül tarihinde, Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen basın tanıtımında, Tekfen'in sponsorluk plaketini İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı'ndan, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Erhan Hersek teslim aldı.