HOLDİNG

Tekfen Holding, 17. İstanbul Bienali’nin Bu Sene de Destekçileri Arasında

Eki 19, 2022

Tekfen Holding, uzun yıllardır destekçisi olduğu İstanbul Bienali’ni, bu yıl da “Özel Proje Sponsoru” olarak desteklemeye devam ediyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu sene 17’ncisi düzenlenen ve 17 Eylül’den itibaren ziyarete açılan İstanbul Bienali, 20 Kasım tarihine kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Bu sene küratörlerinin bir başlık belirlemediği 17. İstanbul Bienali, ölçeği, yöntemi ve hedefleri açısından bundan önce gerçekleşen bienallerden farklılaşıyor. İki yılı aşkın süredir dünyanın farklı bölgelerinde benzer sorunlara çözüm üretmek için çalışmalar yürüten, farklı alanlardaki katılımcıları bir araya getiren Bienal, etkileşimi besleyen ve güçlendiren uzun vadeli etki üretmeyi amaçlıyor. 

17. İstanbul Bienali, Beyoğlu, Kadıköy, Fatih ve Zeytinburnu’ndaki 12 ayrı mekânda gerçekleşiyor. Geleneksel müze ve sergi mekânlarının yanı sıra, bir hat ve cilt atölyesi, Mimar Sinan’ın imzasını taşıyan 16. yüzyıldan kalma bir hamam, 20 yılı aşkın süredir kullanılmayan bir Rum okulu, Taksim Meydanı’nın altındaki metro tüneli ve bir bitki bahçesi, Bienal’in mekanları arasında bulunuyor.