HOLDİNG

Mavi Yaka, Beyaz Yaka, şimdi de Yeşil Yaka!

Nis 01, 2020

Tekfen Holding'in de kurucularından Nihat Gökyiğit'in kurucu onursal başkanı olduğu TEMA Vakfı ve Baltaş Grubu işbirliğiyle 1 Nisan Cuma günü gerçekleşen Yeşil Yaka Çalıştayı'nın ilki Tekfen Grup Şirketleri çalışanlarının katılımıyla Tekfen Holding'de hayata geçirildi. Yeşil Yaka Çalıştayı, özel sektör çalışanlarının, kurumların sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmalarını amaçlıyor.

Yeşil Yaka programı 3 bölümden oluşuyor
Üç temel bölümden oluşan Yeşil Yaka Çalıştayı'nda yeryüzündeki yaşamın işleyişi, insan-doğa arasındaki ilişki, sürdürülebilir yaşamın somut adımları anlatıldı. Birinci bölüm olan "Yer ile Gök Arasında" ile doğanın milyarlarca yıldır kendini nasıl var ettiği, nasıl bu kadar güçlü ve dirençli olduğu tanımlandı.

İkinci bölümde "Kadim Geçmişin Yeni Hikâyesinde'' temasıyla insanın doğa ile olan ilişkisinde geçmişten bugüne yaptığı doğrular ve yanlışlar incelenirken; "Köprüler Kurmak" isimli üçüncü bölümde ise insanın iş ve özel yaşamında doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirebilmesi için bir yol haritası ile yeni davranış ve tutumları içeren eylem planları çıkarıldı.

Tekfen çalışanları gelecek nesillere sürdürülebilirlik yaklaşımını aktaracak
Kuruluşundan bu yana 60 yıldır doğanın bir parçası olduğu bilinciyle hareket eden Tekfen Holding çalışanları sürdürülebilirlik hedeflerine daha hızlı ulaşma, iş modelleri oluştururken doğadan esinlenme, toplum ve gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışma gibi önemli yaklaşımlar konusunda bilgiler edindi. Katılımcılardan Tekfen İnşaat SEÇ Müdürü Zafer Demirci çalıştayı şu şekilde değerlendirdi: "Dünyamızın geldiği noktada, artık sadece 'geleceği inşaa etmek' yeterli değil. Almış olduğumuz 'Yeşil Yaka' eğitimi ile 'sürdürülebilir bir gelecek inşa etme'nin ilk adımlarını atmaktan ve şirketimiz adına bu ilk eğitime katılıp, öncü grupta yer almaktan mutluluk duydum."

Doğanın bir parçası olunduğunun bilincinde, günlük hayata ilişkin tercihlerin doğaya etkilerinin farkına varan, doğa dostu çalışma bilincinin aktarılmasını hedefleyen "Yeşil Yaka" programının gelirleriyle TEMA Vakfı'nın çalışmalarına kaynak sağlanması planlanıyor.