MÜHENDİSLİK & TAAHHÜT

Tekfen'den Katar Çıkarması

Mar 01, 2017

Türkiye Katar arasında ticari işbirliğini geliştirmek amacıyla 19-21 Nisan tarihleri arasında Doha'da bir fuar düzenlendi. Tekfen İnşaat'ın altın sponsor olduğu Expo Turkey by Qatar fuarında Tekfen Holding en üst düzeyde temsil edildi. Fuarın ilk ziyaretçileri arasında, Qatar Chamber (Katar Ticaret Odası) Başkan Yardımcısı Mohammed Bin Twar Al Kuwari ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mohammed bin Abdullah Al Rumaihi bulundu.

Türk ve Katarlı iş adamları, fuarın ilk gününün sonunda Gala Gecesi'nde bir araya geldiler. Doha Sheraton Hotel'de düzenlenen galada Türkiye - Katar İş Liderleri Ödülleri de sahiplerini buldu. Bu kapsamda Tekfen'e layık görülen "Yılın İşi" ödülünü, Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin teslim aldı.

Fuarın 2. günü Tekfen Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili'nin, Turkish-Qatari Business Leaders Summit kapsamında bir oturuma konuşmacı olarak katılmasıyla devam etti. Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz'un moderatörlüğündeki oturumda, diğer konuşmacılar Katarlı Commercial Bank CEO'su Joseph Abraham ve GYODER Başkanı Aziz Torun oldu.