HOLDİNG

Tekfen'de Bayrak Değişimi

Mar 26, 2021

Tekfen Holding Olağan Genel Kurul ve Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında 2015 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Murat Gigin, bayrağını Zekeriya Yıldırım’a devrederken, üst yönetimde ise 2019 yılından bu yana Grup Şirketler Başkanlığını sürdüren Cahit Oklap’ın yerine Ali A. Pandır geldi.

Yönetim Kurulu Başkanı görevini devralan Zekeriya Yıldırım yaptığı değerlendirmesinde, “Tekfen, faaliyet gösterdiği alanlarda liderliğini kanıtlamış ve Türkiye’de başarının simgeleri arasında yerini almıştır. Bunun yanında Tekfen, hiçbir zaman adı sadece ticari başarılarla anılan bir grup olmamış, ülkesi ve toplum için değer yaratan bir topluluk olarak sosyal ve çevresel sorumluluklarına da sahip çıkmıştır. Öncelikle bizlere düşen, Tekfen’in başarı çizgisini yukarı çekerken, bu çok yönlü sorumluluk anlayışını da koruyarak kurucu ortaklardan miras kalan uzlaşı kültürünü, katılımcılığı, sosyal fayda yaratma misyonunu ve çevre duyarlılığını sürdürmektir” dedi.  

Tekfen’in 65 yıllık tarihinde ilk kez bünyesinde görev almamış bir isim olarak Grup Şirketler Başkanlığına getirilen Ali A. Pandır ise “Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında 40 yıla yakın bir zamandır sürdürdüğüm profesyonel hayatımda, iş yapış biçimini ve Türkiye’yi temsil etme kabiliyetini her zaman takdirle izlediğim Tekfen Grubu’na dahil olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Grubun yeni döneminde, başlıca hedefimiz, kurucularının çizdiği yoldan ayrılmadan, Tekfen’i her alanda daha ileriye götürmek ve paydaşlarına daha fazla değer yaratmak olacak” dedi.  

Yönetim Kurulu’nda yapılan yeni görev taksimi neticesinde, Tekfen Holding Yönetim Kurulu yeni dönemde aşağıdaki şekilde teşkil edildi:

Zekeriya Yıldırım (Başkan), Murat Gigin (Başkan Vekili), Esin Mete (Başkan Vekili), M. Ercan Kumcu (Başkan Vekili), Cansevil Akçağlılar (Üye), Ali Nihat Gökyiğit (Kurucu Onursal Başkan, Üye), Sinan Uzan (Üye), Neriman Ülsever (Bağımsız Üye), Gülsüm Azeri (Bağımsız Üye), Şevki Acuner (Bağımsız Üye), Sedat Eratalar (Bağımsız Üye).