TEKFEN VAKFI

Tekfen Vakfı Müzik Bursu Sahiplerini Buldu!

Eki 01, 2020

Tekfen Vakfı'nın 2020-2021 eğitim yılı Müzik Bursu'nun sahipleri belli oldu. Tekfen Filarmoni Genel Sanat Yönetmeni ve Daimi Şefi Aziz Shokhakimov'un başkanlığındaki jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda bursun sahipleri Görkem Çiçek (viyolonsel) ve Seher Karabiber (flüt) oldu.

Tekfen Vakfı, klasik müziğe olan desteğini sürdürerek, geçtiğimiz sene Müzik Bursu programını başlatmıştı. Bursun ikinci yılında, lisans eğitimini yurt dışında klasik batı müziği çalgısı dalında yapacak öğrencilere sağlanacak bursa 44 öğrenci başvurdu. Online olarak gerçekleştirilen başvurulardan 19'u ikinci tura geçmeye hak kazandı ve adaylar jürinin belirlediği bir eserin video kaydı ile teknik, müzikalite, entonasyon, sahne duruşu, tutku ve potansiyel olmak üzere 6 temel kriter üzerinden değerlendirildi.

Tekfen Vakfı'nın yeni bursiyerlerinden Görkem Çiçek (viyolonsel) eğitimini Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover'de; Seher Karabiber (flüt) ise Hochschule für Musik und Theater Hamburg'da sürdürmektedir.

Geçen yılın bursiyerlerinden Yunus Altıkanat (viyolonsel) eğitimine Berlin'deki Barenboim-Said Akademie'de, Seyfi Can Dağlar (fagot) ise Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin'de devam ediyor.

Genç müzisyenlere çalışmalarında başarılar diliyoruz!