Hizmet Grubu terminalcilik, kılavuzluk, römorkaj, acentelik, serbest bölge işletmeciliği, sigorta aracılık hizmetleri, bina ve tesis yönetim hizmetleri alanlarında faaliyet göstermektedir.

Hizmet Grubu terminalcilik, kılavuzluk, römorkaj, acentelik, serbest bölge işletmeciliği, sigorta aracılık hizmetleri, bina ve tesis yönetim hizmetleri alanlarında faaliyet göstermektedir.
Limancılık

Toros Tarım’ın gübre dışı faaliyetleri, Ceyhan ve Samsun Üretim Tesisleri’nin bünyesindeki iki terminalde sunduğu limancılık hizmetleri ve 4,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın sayılı büyük serbest bölgelerinden biri olan TAYSEB‘in işletmeciliğinden oluşmaktadır.

Toros Tarım’ın 1981 yılında kendi lojistik ihtiyaçlarına yönelik olarak Ceyhan fabrikası bünyesinde inşa ettiği iskele 1990’lı yıllarda yapılan ilave yatırımlarla daha da geliştirilerek üçüncü şahıslara da hizmet vermeye başlamış, böylece Grup içerisinde yeni bir faaliyet alanının ortaya çıkması sağlanmıştır. Toplam elleçleme kapasitesi dikkate alındığında Torosport Ceyhan Terminali, İskenderun Körfezi’nde yer alan limanlar arasında önemli bir dökme yük ve genel kargo limanı konumuna gelmiştir.

Toros Tarım’ın terminalcilik faaliyetlerini yürüttüğü ikinci tesis olan Torosport Samsun Terminali de, Torosport Ceyhan gibi hem dökme katı yük hem de sıvı kimyasal ürünlerin boşaltılmasına uygun bir yapıya sahiptir. Bünyesinde iki ayrı yanaşma platformu bulunan Torosport Samsun Terminali günde 14.000 ton dökme katı yük elleçleme kapasitesine sahiptir.

Limancılık
Serbest Bölge İşletmeciliği

Toros Tarım’ın Ceyhan’daki üretim tesisinin ve Torosport Ceyhan Terminali’nin bulunduğu bölgede hizmet veren Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi, altyapısı tamamlanmış 4 milyon 635 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük serbest bölgelerinden biridir. Ülkemizde sanayi kuruluşlarına yönelik ilk serbest bölge olan Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi, hissesinin %100’ünün Toros Tarım’a ait olduğu Toros Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (TAYSEB) tarafından işletilmektedir.

İskenderun Körfezi’ndeki elverişli konumu ve sahip olduğu ulaşım imkânlarıyla serbest bölge teşviklerinden yararlanmak isteyen sanayi kuruluşlarına lojistik ve stratejik bakımdan önemli avantajlar sunulmaktadır. Aynı zamanda Torosport Ceyhan Terminali yoluyla serbest bölgede faaliyette olan yatırımcılara limancılık hizmetleri de verilmektedir.

Özellikle son yıllarda petrokimya ve kimya sektörlerine yönelik çalışmaların hız kazandığı, yine gemi ve mega yat inşa sektörlerinin de ilgi odağında olan Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi bu sektörlerin tercih ettiği bir yatırım ve üretim bölgesi haline gelmektedir.

Serbest Bölge İşletmeciliği
Tekfen Services

Varlık ve gayrimenkul yönetimi hizmetleri alanında uzmanlaşmış bir şirket olan ve faaliyetlerini “Tekfen Services” markası altında sürdüren Tekfen Turizm ve İşletmecilik A.Ş., mutlak müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışmaktadır.

Ticari segmentte Tekfen Tower, Kâğıthane OfisPark ve Tekfen Holding Ulus Kampusu; konut segmentinde ise Taksim Residences, Bomonti Apartmanları ve Yalıkavak Tekfen Evleri’nde gayrimenkul işletmeciliği ve yöneticilik hizmetleri veren Tekfen Services, işletilen projelerin varlık yönetimi, kiralama, kontrat yönetimi, stratejik portföy ve gelir artırıcı yöntemleri belirleme faaliyetlerini gerçekleştirmekte, ayrıca gayrimenkullerin bakım, onarım, temizlik ve güvenliğini sağlamaktadır. Tekfen Services, aynı zamanda müşterilerine otopark, konferans salonu ve fitness center işletmeciliği gibi alanlarda da hizmet sunmaktadır.

Tekfen Services
Tekfen Sigorta

1982 yılında La Suisse Umum Sigorta acenteliğiyle başladığı sigortacılık faaliyetlerini, 1989 yılından bu yana Tekfen Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. unvanıyla sürdüren Tekfen Sigorta, bugün dünyanın ve ülkemizin önde gelen 19 sigorta şirketinin acenteliği ile Tekfen Grup şirketlerine ve Tekfen çalışanlarına tüm sigortacılık branşlarında hizmet vermektedir.

Kurumsal sigortacılık alanında edindiği tecrübe ile 2019 yılında da Grup Şirketlerinin varlıklarını, yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetlerini en doğru kapsamla güvence altına alan Tekfen Sigorta, Grup sağlık ve ferdi kaza sigortalarının yanı sıra Tekfen çalışanlarının bireysel sigorta ihtiyaçlarına da aynı titizlikle hizmet vermiştir. Yıl içinde çalıştığı sigorta şirketleri ile entegrasyon noktalarını artıran ve operasyonel süreçlerini hızlandırarak hizmet kalitesini geliştiren Tekfen Sigorta, Tekfen Grubu dışında da kurumsal ve bireysel sigortacılık hizmetlerine devam etmiştir.