YÖNETİM
Doç. Dr. Osman Reha YOLALAN

Tekfen Holding Başkan Yardımcısı, Kurumsal İşler

1961 İstanbul doğumlu Osman Reha Yolalan, 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde lisans eğitimini, 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

1990 yılında Kanada'da Université Laval'da Yönetim Bilimleri alanında doktora derecesini alan Yolalan'a, 2000 yılında T.C. Üniversitelerarası Kurul tarafından Yöneylem Araştırması Ana Bilim Dalı'nda Üniversite Doçenti unvanı verilmiştir. Ayrıca, 1993 yılından bu yana Boğaziçi, Marmara ve Sabancı Üniversitelerinde ekonomi ve finans alanında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri vermektedir. Yolalan, 1991 yılında Yapı ve Kredi Bankası'nda Stratejik Planlama Grubu'nda uzman olarak profesyonel iş yaşamına başlamıştır.

2000-2004 yılları arasında Finansal Analiz ve Kredi Risk Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 2004-2005 yılları arasında ise Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Yolalan, aynı zamanda, bankanın yurtiçi ve yurtdışı mali iştiraklerinde de Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulunmuştur.

Osman Reha Yolalan, Tekfen Grubu'na 2006 yılında önce Tekfenbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak, ardından da Tekfen Holding'in halka arz projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla katılmıştır. 2006 yılından bu yana, Tekfen Holding Kurumsal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini yürütmekte ve çeşitli Tekfen Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev almaktadır. Ayrıca, Haziran 2016 itibariyle QNB Finansbank'ta Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.