T Tekfen Holding - Yatırımcı İlişkileri
YATIRIMCI İLİŞKİLERİ
Yönetim Kurulu
Murat GİGİN   Yönetim Kurulu Başkanı
Cansevil AKÇAĞLILAR   Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Ali Nihat GÖKYİĞİT   Yönetim Kurulu Üyesi
Doç. Dr. Ahmet İPEKÇİ   Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Ercan KUMCU   Yönetim Kurulu Üyesi
Sinan K. UZAN   Yönetim Kurulu Üyesi
Prof. Dr. Çelik KURTOĞLU   Yönetim Kurulu Üyesi
Gülsüm AZERİ   Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Çiğdem TÜZÜN   Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Neriman ÜLSEVER   Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Zekeriya YILDIRIM   Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Murat GİGİN
Yönetim Kurulu Başkanı

1952 Istanbul doğumlu Murat Gigin, lisans eğitimini University of Bradford'da İnşaat ve Yapı Mühendisliği Bölümü'nde 1974 yılında, yüksek lisans eğitimini University of London Makine Mühendisliği Bölümü'nde 1975 yılında tamamladı. 1976 yılında ise University College London'dan Okyanus Mühendisi diploması aldı.

Gigin, Tekfen İnşaat'taki kariyerine 1977 yılında Kuveyt şantiyelerinde inşaat mühendisi olarak başlamış, 1983 İstanbul merkeze dönmüş ve 1986 yılına kadar İş Geliştirme Bölümü'nde ve çesitli uluslararası projelerde koordinatör olarak çalıştıktan sonra 1986 yılında Tekfen İnşaat Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 1988-1998 yılları arasında Tekfen İnşaat Genel Müdürü görevini yürütmüş olan Gigin, 2000 yılına kadar Tekfen Taahhüt Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

1998 yılından bu yana Viem Ticari ve Sanayi Yatırımları Ltd. Şti. Grup Şirketleri'nde (Viem Ticari ve Sanayi Yatırımları Ltd. Şti.) Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Azası (Tekzen Ticaret ve Yatırım A.Ş., Agromak Makine İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Maxlines Maksimum Lojistik Hizmetleri A.Ş., Viem İletişim Yayıncılık Reklam Turizm Hizmetleri Yatırım Ticaret A.Ş., Ekozey Ekolojik ve Organik Tarım Gıda Hayvancılık ve Turizm Taşımacılık İthalat İhracat İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş., İmbroz Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Turizm ve Ticaret Ltd. Şti., Galipoli Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti., ENAT Endüstriyel Ağaç Tarımı Sanayi ve Ticaret A.Ş., Temarı Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza olarak görev yapan Gigin, aynı zamanda ANG Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Geçmişte çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yapan Gigin, 1995-1996 yılları arasında Dünya Boru Hatları ve Offshore Müteahhitleri Birliği'nin (IPLOCA) Başkanlığını yürütmüş olup, halen TEMA Vakfı Mütevelliler Kurulu Üyesi'dir.