Toplumun sorumlu bir üyesi olarak, kuruluşundan bu yana sürdürdügü sosyal, kültürel ve çevre koruma faaliyetleri Tekfen kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır.

 
Tekfen Vakfı
T.C. MEB Toros Tarım Necati Akçağlılar İlköğretim Okulu
Efes Vakfı Sponsorluğu
İKSV 40. Yıldönümü Sponsoru
İstanbul Bienali Sponsorluğu
Yeşil Binalar Zirvesi Sponsorluğu
Türkiye’nin Eşsiz Çiçekleri Belgeseli
 
Tekfen Vakfı

Tekfen Holding’in ortakları, kurucu üyeleri ve grup şirketleri 1999 yılında kısaca Tekfen Vakfı olarak da bilinen ve 2004 yılında “Toplum Yararına Çalışan Kurum” statüsünü kazanan Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nı kurmuşlardır. Vakfın ağırlıklı olarak faaliyetlerini eğitim alanında öğrenci bursları ve okul inşaatı, kültür alanında ise yaşatmakta oluduğu Tekfen Filarmoni Orkestrası oluşturmaktadır.

Tekfen Vakfı’nın iki ana faaliyet alanı, eğitim ve sahibi olduğu Tekfen Filarmoni Orkestrası’nı yaşatmaktır.

Tekfen Vakfı, eğitim alanındaki sorumluluğu, her yıl Türkiye'de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan 500 başarılı lise ve üniversite öğrencisine karşılıksız eğitim bursu vererek yerine getirmektedir. Tekfen Filarmoni Orkestrası, farklı kültürler arasındaki ilişkileri geliştirmek, barış adına ortak bir dil yaratmak amacıyla kurulmuş olup, belirlenen projeler kapsamında İstanbul’da, çeşitli şehirlerde ve İstanbul Müzik Festivali’nde sahne almaktadır.

 

Sorumluluk ve Haklar | Gizlilik İlkeleri