TEKFEN VAKFI
Doğal Varlıkları Koruma
Tekfen Holding, 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'nin Altın Sponsoru

Tekfen Holding kurucularından Ali Nihat Gökyiğit'in Kurucu Başkanı, Tekfen Gayrimenkul Grubu'nun ise kurucu üye şirketler arasında olduğu "Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği" (ÇEDBİK) tarafından bu yıl 21-24 Şubat tarihleri arasında Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'nin üçüncüsü düzenlendi. Tekfen Holding, Swissotel'de gerçekleşen etkinliğin altın sponsorlarından biriydi.

Minik TEMA

Tekfen Vakfı, TEMA Vakfı'nın Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile işbirliği yaparak uygulamaya koyduğu Minik TEMA doğa eğitim programının destekçileri arasında yer almıştır. Minik TEMA programı, 5-6 yaş okul öncesi çocukların içinde yaşadıkları çevreye karşı daha duyarlı ve doğayla daha barışık nesiller olarak yetiştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. TEMA Vakfı, proje kapsamında 2012 yılında 34 il ve 345 okulda 19.650 çocuğa ulaşmıştır. Programa destek veren Tekfen Vakfı, 2012-13 eğitim yılının ilkbahar dönemi için 12 okulun masraflarını üstlenmiştir.

Yeşil Binalar Zirvesi Sponsorluğu

Tekfen Vakfı, Uluslararası yeşil bina sektörünün tüm paydaşlarını ortak noktada buluşturan 20-21 Şubat 2012 tarihinde gerçekleşen Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'nin sponsoru oldu.

Türkiye'nin Eşsiz Çiçekleri Belgeseli

Fotoğrafçı ve belgesel yapımcısı Fatih Orbay tarafından Tekfen Vakfı için hazırlanan ve HD görüntü kalitesinde, Türkçe ve İngilizce seslendirmeli 6 bölümlük 'Türkiye'nin Eşsiz Çiçekleri' adlı belgesel 2010 yılında tamamlanarak, 2011 Haziran ayından itibaren Türkiye'nin ilk belgesel kanalı İZ TV'de yayınlanmıştır.