Tekfen Yatırım ve Hizmet Şirketleri Grubu'nda, 2000 yılında Tekfen Holding'in ana iş kolları olarak belirlenen taahhüt, tarımsal sanayi, bankacılık ve emlak geliştirme alanlarının dışında faaliyet gösteren üretim, ticaret ve hizmet şirketleri yer almaktadır.

 
Papfen

Papfen, Tekfen'in %85 hissesine sahip olduğu bir Türk-Özbek ortak girişimidir. Özbekistan'da 1997'den beri iplik üretimi yapmakta olan şirket, yıllık 4.000 tonluk üretimiyle bu ülkenin kaliteli iplik üreten kendi sektöründeki lider kuruluşudur. Papfen, aynı zamanda Özbekistan'da ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'ne sahip az sayıdaki sanayi tesisinden biridir.

Papfen tarafından üretilen ipliklerin Türkiye'ye ithalatı ve satışı ile dünya pazarlarına ihracatı yine Papfen tarafından yapılmaktadır.

 
Tekfen Endüstri

Türkiye Tekfen'i, Tekfen Endüstri'nin ürettiği ampullerle tanıdı, benimsedi. "Güneş batar, Tekfen doğar" sloganıyla 40 yıl boyunca Türkiye'de ampul üretimi yapan Tekfen Endüstri, dünya ampul piyasasındaki yogun rekabet ve ölçek ekonomileri nedeniyle 2004'te üretimine son verdi.

Bugün Çin'de yaptırdığı üretimle, ampulde Tekfen markasını yaşatan Tekfen Endüstri, Türkiye'de %35 pazar payına sahip. Tekfen Endüstri ve Ticaret A.Ş. bugün faaliyetlerini aydınlatma, kimya ve iplikten oluşan üç ana sektörde sürdürmektedir.

Aydınlatma sektöründe %35 pazar payı ile lider olan Tekfen Endüstri, Çin'de kendi markasıyla fason olarak ürettirdiği ampullerinin yanı sıra 2006 yılında aydınlatma ürünleri yelpazesine Wiselite enerji tasarruflu ampul çeşitlerinin farklı türlerini de ilave etmiş ve metal halide, sodyum buharlı, civa buharlı ve led lambalar gibi ileri teknoloji ürünlerini portföyüne katmıştır.

Tekfen Endüstri'nin kimya alanındaki başlıca ürünü olan Fentox, haşere ilacı pazarında %22'lik bir paya sahiptir. 2006 yılında mevcut aerosol ürünlere ek olarak elektromat ve elektrolikit sinek kovucu ürünler de piyasaya sürülmüştür. Kibrit grubunda ise Malazlar firması ile distribütörlük bazında uzun yıllardır devam eden işbirliği 2006 itibariyle sona ermiş ve Tekfen Endüstri, pazardaki konumunu muhafaza etmek üzere kendi markasıyla Hindistan'da fason kibrit üretimine başlamıştır.

Ürün Kataloğu
Enkandesan Lambalar
Halojen Lambalar
H.I.D Gaz Deşarjlı Lambalar
Floresan Lambalar
Enerji Tasarruflu Lambalar
Elektronik Balastlar
LED Lambası
Manyetik Balastlar, Ateşleyiciler, İzolasyon Trafoları
Aydınlatma İle İlgili Genel Kavramlar
 
Tekfen Sigorta

19 sigorta ve emeklilik şirketinin yetkili acenteliğini yürüten Tekfen Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. tüm sigortacılık branşlarında faaliyet gösteriyor. Hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak için interneti önemli bir araç olarak gören Tekfen Sigorta, online sigortacılık uygulamaları yapıyor. Bu uygulamalar sayesinde hem son müşteriler hem de tali acenteler internet üzerinden online teklif alabiliyor, poliçe satın alabiliyor, poliçe hesap raporlarına ulaşabiliyorlar. Tekfen Sigorta, müşterilerine sunduğu online hizmetlerin yanı sıra 2005 yılından beri tali acentesi olan Tekfenbank şubelerine de online sigorta hizmetleri veriyor. Tekfenbank ile Tekfen Sigorta arasında geliştirilen bu işbirliği, sigorta operasyonlarını azaltması ve poliçe sürelerini kısaltılması nedeniyle banka sigortacılığı alanında örnek bir çalışma olmuştur. Tekfen Sigorta'nın bundan sonraki hedefleri arasında yeni bankalarla işbirliği yoluyla banka sigortacılığı uygulamasını yaygınlaştırmak da bulunuyor.

Antalya Stüdyoları

Avrupa'nın en geniş stüdyolarından biri olan Antalya Stüdyoları, yerli ve yabancı film yapımcılarına geniş bir alanda en ileri teknoloji ve altyapı olanaklarını sunuyor. Antalya'da 186.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Stüdyolar, yakın çevresindeki tarihi ve doğal doku nedeniyle dış çekimler için özellikle tercih ediliyor.

 

Grup Bünyesindeki İlk Şirketin Kuruluş Tarihi

1963 Tekfen Endüstri A.Ş.

Grup Şirketleri

Tekfen Endüstri

Tekfen Sigorta

Papfen

Antalya Stüdyoları

Tekfen Kültür Sanat

Akmerkez

Çalışan Sayısı

532

 

 

Sorumluluk ve Haklar | Gizlilik İlkeleri