İstanbul’un kalbinde yeni bir konut projesi:
Tekfen Bomonti Apartmanları


İstanbul’da “yıldızlı” sonbahar konseri

ENR'ın listesinde Tekfen 97. sırada

Gümüşlük'te Jean Bernard Pommier Konseri

T.B.M.M. Üstün Hizmet Ödülü

Tekfen İnşaat’a Yeni Proje: Socar Yönetim Binası

"Tekyürek"le başardık

Osmanlı Bahçeleri 2010’a Uyandı

Tekfen İnşaat’a Fas’ta Yeni Proje

Tekfen Azerbaycan’da 3. dev petrol platformunu inşa edecek

Eurobank Tekfen’in 2009 Yılı Karı 36,9 Milyon TL

Sakura Çiçekleri “Bahara Merhaba” dedi

Toros Tarım’da görev değişimi

Bahara Sakura ile Merhaba!

Tekfen – OZ MIPIM Fuarı’nda

Yılın Sivil Toplum Önderi


Tekfen Azerbaycan’da 3. dev petrol platformunu inşa edecek

BP Exploration tarafından açılan West Chirag Platform - açık deniz petrol çıkartma platformu ihalesini Tekfen İnşaat’in da yer aldığı ATA (Azfen-Tekfen-AMEC) Konsorsiyumu kazandı.

Azerbaycan’ın Azeri-Çırak-Güneşli (ACG) petrol sahasının bir bölümünü teşkil eden Chiraq Oil Project kapsamında yürütülen kapasite artırımı yatırımları çerçevesinde inşa edilecek ve toplam 335 milyon dolar değerindeki proje çerçevesinde Tekfen Taahhüt Grubu Azfen’deki ortaklık payı ile birlikte 163 milyon dolarlık bir pay alacak.

Yaklaşık bin yeni istihdam sağlayacak ve 3 yılda tamamlanacak proje 2010 Temmuz ayında başlayacak. Drilling (petrol çıkarma ünitesi), teknik destek üniteleri ve konaklama tesisini bir arada barındıracak 18 bin 500 tonluk bu dev off-shore platformu, Tekfen’in Azerbaycan’da gerçekleştireceği üçüncü ve en büyük platform olma özelliğini de taşıyor.

Platformun karada imalatı, montajı, tüm test ve devreye alma işleri Tekfen’in Bakü’ye 7 km uzaklıkta yer alan CTS Çelik İmalat Tesislerinde gerçekleştirilecek. İhale aynı zamanda platformun yüzdürmeye hazır hale getirme ve denizde montaj sonrası devreye alma sürecinde idareye destek işlerini de kapsıyor.

Tekfen Taahhüt Grubu için 1996 yılından bu yana faaliyet göstermekte olduğu Azerbaycan, Hazar Bölgesi’ndeki stratejik önemdeki iki merkezden biri olarak kabul ediliyor.

Batı Chirag Platform ie birlikte Tekfen İnşaat, son 14 yılda, Azerbaycan’da, başta ACG Petrol Sahasının Sangaçal’daki kara terminali ve yanıbaşındaki Şahdeniz Gaz İhraç Terminali projelerinin çeşitli fazları ile ACG Petrol Sahaları Geliştime Projesi kapsamında iki adet off-shore platform üssü ihalesi olmak üzere, toplam 1.1 milyar dolar değerinde projeye imza atmış oldu.

Mayıs 2010

 

Sorumluluk ve Haklar | Gizlilik İlkeleri