GAYRİMENKUL

Kuruluş Tarihi
2000

Çalışan Sayısı
401

Grup Şirketleri
Tekfen Gayrimenkul
Tekfen Turizm

Üye Olunan Kuruluşlar

Devam Eden Projeler
Hep İstanbul
İzmir Projesi, Konak, İzmir
Topkapı Konut Projesi

Tamamlanan Projeler
Taksim Residences
Tekfen Tower
Yalıkavak Tekfen Evleri
Müşkülüm Çiftliği, Gümüşlük, Bodrum
Kağıthane Ofispark, Kağıthane
Levent Ofis, Şişli
Bomonti Apartmanları, Şişli

Tekfen Gayrimenkul Grubu, Tekfen Holding bünyesinde, gayrimenkul sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli ve yenilikçi projeleri gerçekleştirmek amacıyla 2000 yılında kurulmuştur. Grup, yatırım, proje geliştirme, inşaat yönetimi ve tesis yönetimi konularında faaliyet göstermektedir.

Doğru seçilmiş lokasyonlarda, konsept, kalite ve tasarımıyla öne çıkan projeler yaratmaya odaklanan Tekfen Gayrimenkul, fonksiyonelliği ve tasarımı bir arada barındıran, kentsel dokuyla uyumlu, kente değer katan, konseptiyle fark yaratan ve kullanıcılarının yaşam kalitesini yükselten projelere imza atmakta, geliştirdiği özgün projelerle sektöründe bir referans noktası teşkil etmektedir. Akmerkez, Tekfen Tower, Taksim Residences, Tekfen Yalıkavak Evleri, Levent Ofis, Kâğıthane OfisPark, Tekfen Bomonti Apartmanları ve HEP İstanbul, Tekfen Gayrimenkul Grubu'nun kalite, fonksiyonellik, sürdürülebilirlik ve güvenilirlik olarak belirlediği marka değerlerini temsil eden başarılı projeleridir.

"Önce insan" diyerek yola çıkan Tekfen Gayrimenkul, fonksiyonelliği ve tasarımı bir arada barındıran yaşam alanları inşa etmeye önem vermekte ve alanında en iyi mimarlarla işbirliği yapmaktadır. Bu yaklaşım, portföyünde yer alan tüm projelerin fonksiyonellik ve inşaat kalitesiyle olduğu kadar, özgün yaklaşım çizgisiyle de dikkat çekmesini sağlamıştır. Tekfen Gayrimenkul Grubu'nun imzasını taşıyan projeler, bugüne kadar birçok itibarlı ödülün sahibi olmuştur.

Tekfen Gayrimenkul, her detayda müşteri memnuniyeti yaratabilmek amacıyla yatırım, proje geliştirme, tasarım, inşaat yönetimi ve tesis yönetimi aşamalarını bir bütün olarak görmekte ve bu alanların tamamında bütünleşik hizmetler sunmaktadır. Grup bünyesinde proje geliştirme ve yönetimi hizmetleri Tekfen Emlak Geliştirme Yatırım ve Ticaret A.Ş. tarafından; tesis yönetimi ise Tekfen Turizm ve İşletmecilik A.Ş. (Tekfen Services) tarafından yürütülmektedir.

Grup, kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını da temel hedeflerinden biri olarak görmektedir. Kurulduğu günden bu yana geliştirdiği tüm projelerde sürdürülebilirliği ve enerji verimliliğini ön planda tutan Tekfen Gayrimenkul, ÇEDBİK'in (Çevre Dostu Binalar Derneği) kurucu üyesi olarak, Türkiye'nin ilk yeşil bina projelerine imza atmıştır. Grup, yeni projelerinin tamamında Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından oluşturulan LEED kriterlerini esas kabul etmektedir. 2016 yılında inşasına devam edilen HEP İstanbul, bulunduğu Esenyurt bölgesindeki LEED sertifikası almaya aday ilk büyük konut projesidir.

ÇEDBİK Kurucu Üyesi

Tekfen Gayrimenkul Grubu Urban Land Insititute (ULI) ve GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) sektör örgütleri üyesi olup, aynı zamanda 2007 yılında Türkiye'de kurulan 'yeşil bina' örgütü ÇEDBİK'in (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği) kurucu üyelerindendir. Tekfen Gayrimenkul, yeni projelerini çevreye ve kullanıcıya uyumlu, sürdürülebilir, enerji tasarruflu bir anlayışla tasarlamayı ve inşaa etmeyi en önemli hedefleri arasında görmektedir.

Kentsel Dönüşüm

Grup, butik projelerin yanı sıra, endüstriyel bölgelerin ıslah edilerek konut ve turizm alanına çevrildiği kentsel dönüşüm projeleri ile orta ve üst gelir gruplarına dönük konut projeleri de gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Özgün Çizgi

Tekfen Gayrimenkul, "kalabalığı takip etme" anlayışının dışında, özgün bir çizgi üzerinde ilerlemeyi tercih etmektedir. Bağlı olduğu Tekfen Gayrimenkul Grubu kalite ve konsept farkıyla öne çıkan, iyi tasarlanmış Akmerkez, Taksim Residences, Tekfen Tower ve Yalıkavak Tekfen Evleri projeleri ile farklılığını ortaya koymuştur.

Yarattığı projelerin her aşamasında "müşteri odaklılık" ve "sonsuz müşteri memnuniyeti"ne dayalı bir geliştirme stratejisiyle hareket eden Tekfen Gayrimenkul'ün ofis, konut ve yazlık ev ile AVM projeleri bulunmaktadır. Levent Ofis ve Kağıthane OfisPark, Gümüşlük'teki Müşkülüm Çiftliği, Şişli'deki Bomonti Apartmanları Tekfen Gayrimenkul Grubu'nun tamamladığı projelerdir. AVM, konut ve ofisin birarada bulunacağı İzmir Konak'taki mixed-use İzmir Pojesi ve uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla geniş bir kitlenin ev sahibi olmasına olanak sağlayacak Esenyurt Projesi Tekfen Gayrimenkul'ün yürütmekte olduğu projelerdir.

Ödüller

Kağıthane OfisPark Projesi, "MIPIM Architectural Review Future Project Awards 2009"da ofis projeleri kategorisinde ödül sahibi olup, ayrıca, Avrupa Gayrimenkul Piyasasındaki projeler kapsamında verilen "European Commercial Property Awards 2010" ofis kategorisinde de takdir ödülü aldı.

Levent Ofis, Shell & Core (Bina Kabuğu ve Çekirdeği) kategorisinde LEED Gold sertifikasına sahip ilk ofis projesi olup, 2011 MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında Yeşil Binalar kategorisinde 27 ülkeden 100 farklı proje arasından seçilen üç finalistten biri oldu.

Türkiye'den 55 kuruluşun katılımıyla gerçekleştirilen araştırma neticesinde toplam 19 kategoride ödül alan kuruluşlar arasında Tekfen Emlak Geliştirme A.Ş., 2011 yılında Euromoney Dergisi tarafından, Geliştirici / Ofis-Ticari kategorisinde ödüle layık bulundu.

Emre Arolat tarafından tasarımı gerçekleştirilen Kağıthane OfisPark Projesi Arkitera'nın düzenlediği 13. Ulusal Mimarlık Ödülleri Yapı Dalı Ödülü'nün sahibi oldu.